Водоотпорен телескоп за зумирање со монокуларен двоен фокус оптика

-53%
61cK8DQJFyL._AC_SL1001_
854
51ofVz9klKL._AC_SL1001_
71VPZmPpRrL._AC_SL1001_
51D5VDGJ21L._AC_SL1010_
71u3Jt2FZWL._AC_SL1001_
61utvNIcG1L._AC_SL1001_

Водоотпорен телескоп за зумирање со монокуларен двоен фокус оптика

Водоотпорен телескоп за зумирање со монокуларен двоен фокус оптика

1,499 ден 699 ден

In stock

1,499 ден 699 ден

опис

  • Супер чисто гледање со зголемување на 16X52: Погледнете HD слики 16X поблиску и добиете појасен и посветол опсег на гледање со 52мм леќа; овој моќен опсег на зумирање на монокуларниот телескоп ви овозможува најпријатно и најјасно прегледување.
  • Водоотпорен и отпорен на магла: Мини компактен телескоп за монокули може да се користи под какви било временски услови, дури и во влажно време или во дождливи денови.
  • Има паметен дизајн, кој спречува влагата, прашината и остатоците да влезат во монокуларниот зум.
  • Прилагодување на двоен фокус: Супер чиста и целосно обложена оптика, која обезбедува врвна пренос на светлина и осветленост, оптичкиот зум на телескопот може да ви помогне да видите каква било цел, без разлика дали барате птици или се обидувате да добиете подобар поглед на сцената .
  • PRISM BAK4 MATERIAL + Систем на призма на покрив: Погледно поле: 66M / 8000M, чиста слика без црни ленти, нашиот компактен монокуларен телескоп прави супер јасни и остри слики.
  • Лесна операција од една рака: Преносливиот и компактен монокулар е погоден за лов / патување / кампување / див свет / планинарско вооружување / разгледување / надзор / трки / голф / риболов / гледање птици / концерт и опера итн.

Vendor Information


Други производи

Производи на попуст

You've just added this product to the cart: