Wi-Fi Паметна Камера

опис

  • Надворешната камера со 1920 * 1080P квалитет на слика, автоматско баланс на бело и изложеност. Двојна антена 5dbi за подобрување на wifi сигналот и проширување на подалечниот опсег на покривање на wifi, не ви нуди вид на слепа област.
  • Оваа безбедност камера на отворено, поддржува откривање на движење во реално време, инфрацрвено LED стандардно шарено ноќно гледање. ИР автоматско вклучување.
  • IP66 водоотпорен за надворешна употреба.
  • Користи TF картичка за складирање, до 128 GB, Кога TF / SD картичката е полна, таа автоматски ќе го избрише претходното видео и ќе снима снимање.
  • Безжична безбедносна камера вертикално опсег на ротација за да достигне 110° и 360° преглед. Поддржете ја функцијата домофон за да се поздравите со гостите или да ги исплашите сомнителните странци.
  • Малата камера е многу брза за поставување преку три начини (Поврзете се на wifi, Поврзете се со LAN мрежа, поврзете се на AP жариште) за да бидете сигурни дека можете да ја поврзете безбедносната камера.
  • Монитор за бебиња, дадилка, камери за преживување супермаркет / училиште / болница / компанија за следење, безбедност, мониторинг за одмор дома, далечинско видео во живо преку паметен телефон, таблет, компјутер.

Vendor Information


Други производи

Производи на попуст

You've just added this product to the cart: